Кримінал

Закликав до участі у псевдореферендумі: головреду окупаційної газети з Луганщини повідомили про підо

15.09.2023 19:36 - SVOBODA.FM

Колишній головний редактор однієї з газет Сватівського району Луганської області публічно закликав громадськість взяти участь у голосуванні за приєднання тимчасово окупованої частини Луганщини до складу РФ.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру головному редактору незаконно створеного газетного видання, яке розповсюджується на тимчасово окупованій території. Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК України).

За даними слідства, підозрюваний – колишній головний редактор однієї з газет Сватівського району Луганської області. Він публічно закликав громадськість взяти участь у голосуванні за приєднання тимчасово окупованої частини Луганщини до складу РФ.

За допомогою соціальних мереж та телеграм-каналів підозрюваний поширював відеоролики за «возз’єднання з росією».

“Судова лінгвістична експертиза підтвердила наявність у відеозаписах заклику до вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України шляхом приєднання територій України до складу рф”, йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування здійснюють слідчі в Управління СБУ в Чернігівській області.