Конотопська центральна районна лікарня імені академіка М. Давидова – один із провідних медзакладів у Сумській області. Завдяки співпраці з благодійниками та міжнародними партнерами – в умовах війни лікарня отримує нове устаткування та поліпшує якість надання медичних послуг. Від самого початку російського повномасштабного вторгнення тут надавали медичну допомогу як військовим, так і цивільним.
Українські вагоноремонтні та вагонобудівні компанії закуповують російські комплектуючі під виглядом “естонських” і “казахських”. Як сірі схеми залишилися поза увагою “Укрзалізниці”? Сучасна війна не може вестися виключно військовими засобами. Доказом цього є війна за Незалежність України проти повномасштабної російської агресії. Крім військового фронту, що пролягає на сході та півдні нашої держави, існують і інші – невидимі, але не менш важливі.
У той час як Європейський Союз визнає сталінський Голодомор геноцидом українців, в Україні закривають Інститут дослідження Голодомору. Провідних вчених переслідують через “неугодну”, на думку кількох чиновників, цифру жертв цієї трагедії.
Росіяни вели ворожу пропаганду проти українців і за часів СРСР. Це попри те, що Москва тоді декларувала так званий "інтернаціоналізм" і "дружбу народів". Одним із інструментів, за допомогою яких прищеплювали іншим націям комплекс меншовартості, став кінематограф. Персонажі-українці у багатьох стрічках мали вигляд товстих, дурних і незграбних сільських недотеп.
Українця Нестора Максимовича-Амбодика називають “батьком акушерства у Російській імперії”. Син козацького священника, випускник Страсбурзького університету, у другій половині XVIII століття він одним із перших у Східній Європі почав популяризувати передові наукові підходи до повивання (акушерства), а також догляду за жінкою та дитиною після пологів. Його напрацювання залишалися актуальними ще понад століття після смерті.
УПЦ Московського патріархату залишається структурною частиною Російської православної церкви. Церковно-канонічний зв'язок між УПЦ МП і РПЦ не розірваний. Таких висновків дійшла Експертна група, утворена Кабміном згідно з рішенням РНБО, що проаналізувала статут релігійної структури. Тепер УПЦ МП підпадатиме під дію законопроєкту, який пропонує заборонити в Україні діяльність Російської церкви.
Чи помічали ви, як міліють, зневоднюються, зникають українські річки? Які причини цього? Чи можна цьому зарадити та які заходи потрібні, щоб річки почали відновлюватися? Ці питання постали і в електронній Петиції на сайті Президента України про порятунок річки Рось і про відновлення водності всіх рік України. Петицію ініціював громадський діяч Владлен Ковтун, який виріс на берегах Росі та бачив річку в найкращі її часи.
Георгій Андрузький – наймолодший і найзагадковіший член знаменитого Кирило-Методіївського товариства. Достатньо сказати, що до наших днів не збереглося або не знайдено жодного його портрета чи світлини. Він – єдиний із 12 учасників товариства, сліди якого безнадійно губляться в минулому. Досі ніхто не може сказати де й коли він пішов із життя. Один-єдиний програмний твір збезсмертив його ім’я для усіх наступних поколінь українців.
Стереотип про “велику російську культуру”, зокрема – “велику літературу”, – розповсюджений серед західних інтелектуалів і поки не був переглянутий, попри події цього року, які у багатьох сферах змінили сприйняття Росії та російського. Нещодавня заява Папи Франциска про “російський гуманізм” і творчість Достоєвського – зайвий привід розпочати дискусію щодо переосмислення російської культурної спадщини.
Трагедія понад 300-річної давнини сьогодні як ніколи близька для українців, адже те, що пережили наші далекі предки, – сьогодні повторно змушені переживати ми. Чому збереження історичної пам’яті буквально означає збереження життів, та як сьогодні історики збирають по крихтах правду про наше минуле, – у матеріалі до річниці Батуринської трагедії. 13 листопада Україна вшановує пам’ять жертв Батуринської трагедії.
© 2001 - 2008 Інтернет-видання "Високий Вал"