Суспільство

Брежнєва та ще п’ятьох діячів СРСР позбавили звання “Почесний громадянин Києва”

25.05.2023 15:51 - Новинарня

Київська міська рада проголосувала за позбавлення звання “Почесний громадянин міста Києва” радянського державного і партійного діяча Леоніда Брежнєва та п’ятьох осіб, що були обрані і працювали на керівних посадах Компартії СРСР або пов’язані з органами КДБ.

 Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація в четвер, 25 травня.

За відповідне рішення проголосували 82 депутати.

“Це рішення – ще один крок до ліквідації спадщини колишнього комуністичного режиму”, – зазначили у КМДА.

Відомо, що з діяльністю генерального секретаря ЦК КПРС, голови президії Верховної Ради СРСР Леоніда Брежнєва пов’язані придушення протестів у країнах “соціалістичного табору”, війна в Афганістані у 1979-1989 роках, ескалація озброєнь, а також підтримка “революційних” режимів у країнах “третього світу”. Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ, ідеться у повідомленні.

Окрім Брежнєва, звань почесних громадян Києва позбавили Олексія Єпішева, Віталія Масола, Кирила Москаленка, Олексія Федорова і Тіня Чионга.

Рішення Київради ухвалене відповідно до Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Разом з тим, враховано й думку громадськості, яка зверталась із відповідним клопотанням.