громади

Сосницька і Ніжинська громади стали фіналістами конкурсу «Наша громада»

11.06.2021 11:50 - SVOBODA.FM

Завершився другий етап конкурсу «Наша громада», під час якого серед 283 громад обрали топ-26 учасників.

На першому етапі представники територіальних громад подавали анкети на сайт otg.fakty.com.ua, де описували проєкти, які прагнуть реалізувати, та презентували свої ідеї змін журі та авдиторії.

Із 00:01 10 травня до 23:59 31 травня проходив другий етап - голосування за проєкти громад у конкурсі «Наша громада».

У фінал пройшли 13 громад, проєкти яких отримали найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування на сайті https://otg.fakty.com.ua. Ще 13 фіналістів обрало експертне журі.

Організатори конкурсу провели процедуру «зачистки» голосів. Під час перевірки голосування виявлено понад 100 тис. неіснуючих акаунтів та цілеспрямованих бот-голосів за ряд громад.

Настав час представити вам, хто пройшов у фінал конкурсу «Наша громада». 

13 фіналістів, які отримали найбільший рівень підтримки за результатами інтернет-голосування:

1.   Полянська громада Закарпатської області, «Інформаційно-туристична платформа «Поляна Онлайн», напрямок - туризм.

2.   Веселівська громада Запорізької області, «Нові соціальні послуги – Нове Життя літніх людей Веселівської громади», напрямок - ініціатива для людей похилого віку.

3.   Добровеличківська громада Кіровоградської області, «Віра в краще майбутнє», напрямок - інклюзія.

4.   Борсуківська громада Тернопільської області, «Крок у чисте майбутнє», напрямок - екологія.

5.   Веснянська громада Миколаївської області, «Відпочинковий кемпінговий табір «Степові соколи», напрямок - залучення молоді.

6.   Ніжинська громада Чернігівської області, «Створення туристичного маршруту «Ніжин - забута історія», напрямок - туризм.

7.   Ворохтянська громада Івано-Франківської області, «Цифровий туристичний інформаційний центр», напрямок - туризм.

8.   Ярмолинецька громада Хмельницької області, «Розвиток молоді – майбутнє громади (Створення літнього молодіжного табору «Козацька Січ Ярмолинеччини», с. Сутківці)», напрямок - залучення молоді.

9.   Куяльницька громада Одеської області, «Євген Чикаленко: повернення із забуття», напрямок - туризм.

10.               Радсадівська громада Миколаївської області, «Рекреаційно-туристичний маршрут «Радсад-Велоскіф», напрямок - туризм.

11.               Верхньорогачицька громада Херсонської області, «Комфортні дороги громади - крок у майбутнє», напрямок - комунальна сфера.

12.               Іванівська громада Тернопільської області, «Подих вічності», напрямок - туризм.

13.               Мішково-Погорілівська громада Миколаївської області, «Від чистої громади до чистої країни», напрямок - екологія.

Усього на сайті було зареєстровано 466 311 голосів. Жінки були більш активні, ніж чоловіки. Половину усіх голосів ми отримали від виборців віком від 25 до 44 років. Найактивніше голосували виборці з Києва - 195 668 голосів.

  13 Фіналістів, які проходять до наступного етапу конкурсу за рішенням журі:  

1.   Сосницька громада Чернігівської області, «Розвиток сільськогосподарської кооперації – шлях до успіху Сосницької громади», напрямок - розвиток підприємництва.

2.   Пологівська громада Запорізької області, «В чистій краплині – здоров’я дитини!», напрямок - комунальна сфера.

3.   Вільховецька громада Закарпатської області, «Аквапарк в середсіллі», напрямок - туризм.

4.   Опішнянська громада Полтавської області, «Створення Центру розвитку ремесел в Опішнянській ТГ», напрямок - культура.

5.   Широківська громада Запорізької області, «Університет щасливого довголіття», напрямок - ініціатива для людей похилого віку.

6.   Тростянецька громада Сумської області, «Обираю життя!», напрямок - медицина.

7.   Вознесенська громада Миколаївської області, «Компостуй – громаду гуртуй», напрямок - екологія.

8.   Новоукраїнська громада Кіровоградської області, «Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!», напрямок - екологія.

9.   Синевирська громада Закарпатської області, «Нетиповий Синевир: «Синевир. Гори», «Синевир. Горяни», напрямок - туризм.

10.               Іллінецька громада Вінницької області, «Іллінецька астроблема», напрямок - туризм.

11.               Надвірнянська громада Івано-Франківської області, «Театр замку Краснодвір: інтерпретація спадщини міста Надвірна», напрямок - туризм. 

12.               Асканія-Нова громада Херсонської області, «Асканія Фест - 100% життя та драйву», напрямок - туризм.

13.               Курахівська громада Донецької області, «Телемедицина – крок до сучасної медицини у Курахівський громаді», напрямок - медицина.

Усі члени експертного журі зазначають, що заявки проєктів, поданих громадами були цікавими та доволі широкими за спектром реалізації, спрямованими на вирішення місцевих проблем.

– Фіналістами стали ті, хто переконав більшість членів журі в актуальності ідеї, серйозності підходу до її реалізації, кропіткої роботи, вкладеної у підготовку пропозиції, оскільки це основне джерело інформації для членів журі в оцінці проєкту. Дати людям можливість визначати пріоритети громади, знаходити шляхи її розвитку і бути активними учасниками процесів перетворення у своїх громадах, на мій погляд, і є основною метою і бажаним результатом реформи з децентралізації, – зазначив Марат Кюрчевський, керівник проєктів і програм з розвитку місцевого самоврядування та децентралізації Агентства США з міжнародного розвитку в Україні.

– Найбільше балів отримали громади, проєкти яких дозволяють вирішити проблему у громаді, які були оригінальними та самобутніми. Проєкти, що вийшли в фінал, є ефективними інструментами для врегулювання викликів, які зараз стоять перед громадою. Велика кількість ідей відзначаються практичністю, і якщо їх реалізують - вони посилять потенціал для розвитку, змінять життя громад на краще. Мене, як представника DOBRE, дуже втішило те, що ряд громад продовжують роботу, яку розпочали разом з Програмою. Громади розробили стратегії розвитку, створили плани покращення послуг і їх проєкти є логічним продовженням попередньої діяльності, – додає Ольга Шубіна, експертка з місцевих бюджетів та фінансового управління.

Із 21 червня до 13 серпня проходитиме третій етап конкурсу – подача форм «Детальний опис проєкту». Всі 26 учасників для проходження у третій етап мають заповнити форму та надати необхідні додаткові документи. У випадку відмови учасника надати додаткову інформацію та, відповідно, продовжувати участь у конкурсі, його місце займає наступний за рейтингом учасник. Остаточний список буде оголошений 20 червня 2021 року. 

Фінальне оцінювання експертним журі форм та проєктів 26 фіналістів відбуватиметься з 14 серпня до 27 вересня. Результати оцінювання та оголошення переможця конкурсу будуть відомі 30 вересня.

Також упродовж червня-вересня телеканали ICTV та СТБ знайомитимуть українців із проєктами всіх 26 фіналістів конкурсу. Сюжети можна буде подивитися в програмах «Факти» та «Вікна».

  ***

Конкурс «Наша громада» розроблено у співпраці із медіагрупою StarLightMedia, за підтримки Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за ініціативи та на замовлення партнера Програми DOBRE − Українського кризового медіа-центру.