економіка / Україна

Юлія Свириденко увійшла до топ-10 тих, хто формує економічну політику України

9.06.2021 08:55 - Обозреватель

За два роки до кінця не стало зрозуміло, якої економічної ідеології дотримується влада. Для багатьох українців і досі залишається незрозумілими постійні зміни партійним керівництвом "Слуги Народу" вектору від лібертаріанства до центризму та соціалізму.

Щоб отримати повнішу картину економічної реальності, в якій перебуває Україна, було складено рейтинг найбільш впливових депутатів та чиновників в сфері економіки та, крім їхніх досягнень, визначила ще й ідеологічне спрямування представників цього списку.

1. Тимофій Милованов

Голова наглядової ради "Укроборонпрому", асоційований професор економіки Піттсбурзького університету, почесний президент Київської школи економіки та затятий ліберал. Мабуть, наймедійніший економіст країни, який не боїться гострих виразів "в лоб". Працював міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. А після цього – радником керівника Офісу Президента Андрія Єрмака з економічних питань.

2. Данило Гетманцев

Голова Комітету ВР з питань податкової, митної та фінансової політики, який представив свою модель податкової реформи. З 2013 року і до сьогодні - професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працює над проблемами удосконалення нормативно-правового регулювання відносин фінансової відповідальності, непрямого оподаткування, а також оподаткування майна.

3. Олексій Любченко

Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України. До призначення на цю посаду рік працював Головою Державної податкової служби України. За цей нетривалий час встиг запустити низку ліберальних реформ та новацій. Зокрема, при ньому ДПС реалізувала масштабну структурну реформу з переходу до єдиної юридичної особи, запустила системне оновлення податкової служби та планову інституційну реформу, що сприятиме суттєвому підвищенню ефективності роботи служби.

4. Дмитро Наталуха

Голова Комітету ВР з питань економічного розвитку. Увійшов до десятки народних депутатів цього скликання, які зареєстрували найбільшу кількість законопроектів, за версією журналу Фокус. Перед собою у парламенті ставить дві основні задачі: "повернути віру у національного виробника" і "закласти цеглини іншої економічної моделі держави".

5. Роксолана Підласа

Заступниця голови комітету ВР з питань економічного розвитку притримується центристських поглядів. Підласа у трійці найефективніших народних депутаті: 36 її законопроекти стали законами. А її ініціативи стосуються різних економічних сфер. Вона добилася реформування системи інтелектуальної власності. Підласа одна з авторів проєкту закону про локалізацію, спрямованого на підтримку національної промисловості. Також депутатка розробила та подала низку пропозицій, які відкрили шлях до запуску в Україні сучасного ринку землі.

6. Олег Устенко

Український ліберальний економіст, радник Президента України, член наглядової ради Міжнародного Фонду Блейзера. Трудовий шлях Устенко почався з участі в різних проектах під егідою Світового банку, Організації економічного співробітництва і розвитку, урядів країн Співдружності Незалежних Держав і декількох іноземних університетів, серед яких - Гарвардський, приватний дослідницький Університет Дьюка і Массачусетський інститут технологій.

7. Сергій Тарута

Перший заступник голови Комітету ВР із питань економічного розвитку хоч напряму і належить до команди президента, але враховуючи посаду допомагає Дмитру Наталусі формувати економічний порядок денний парламенту. Підприємець з великим стажем і досвідом притримується центристських поглядів. Знає з середини проблеми української промисловості та як підняти галузь на новий рівень.

8. Юлія Ковалів

Голова Офісу Національної інвестиційної ради при президенті України. До цього - заступниця Керівника Офісу Президента України. На посаді Ковалів займалася впровадженням родом ліберальних реформ, зокрема, запуск ринку землі та аукціонів з приватизації держмайна, лібералізація галузі спирту, ухвалення закону про держпідтримку інвестпроектів і про внутрішній водний транспорт, старт низки кредитних програм з підтримки малого бізнесу.

9. Дмитро Сенниченко

Голова Фонду держмайна України, економіст, фінансист, відомий залученням інвестицій в Україну. Його чітка позиція – "реформи потрібно робити наступом, ламаючи стару систему та створюючи нову, працездатну та ефективну". Це, зокрема, стосується й оцінки, оренди та приватизації, за які відповідає ФДМУ.

Сенниченко займається приватизацією, однією з найголовніших ліберальних реформ останніх декількох урядів.

10. Юлія Свириденко

Заступниця Керівника Офісу Президента України. До цього працювала заступницею, першою заступницею Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. А ще раніше – на керівних посадах у Чернігівській обласній державній адміністрації. Юлію Свириденко можна віднести до людей, які притримуються центристських поглядів.