В інциденті зі збитим в Ірані літаком МАУ можна побачити елементи кібервійни, здійснюваної урядом США, пише в своїй статті видання American Herald Tribune.
Видання з посиланням на експерта - колишнього офіцера ЦРУ Філіпа Жиральдо - пише, що в інциденті є деякі елементи, які ще належить пояснити. Як повідомляється, іранський оператор ракет випробував "глушіння", в результаті якого ретранслятор літаків відключився і припинив передачу за кілька хвилин до запуску ракет. Були також проблеми з мережею зв'язку командування ППО.
Електронне глушіння, що виходить з невідомого джерела, означало, що система ППО була переведена на ручне управління, так що запуск міг бути здійснений людиною. Роль людини означала, що оператор повинен був швидко оцінити ситуацію, і у нього були лічені хвилини, щоб зреагувати.
Відключення транспондера (який повинен був автоматично повідомляти оператору і електроніці Tor про те, що літак був цивільним) призвело до того, що система стала вказувати на можливу ворожість літака. Оператор, поінформоване про можливості заходу американських крилатих ракет, здійснив запуск.
З огляду на те, що сталося в Тегерані, можна припустити, що щось або хтось навмисно втручався як в іранську ППО, так і в ретранслятор на літаку, можливо, для створення авіаційної аварії.
Система оборони SA-15 Tor, яка використовується Іраном, має одну серйозну уразливість. Він може бути зламаний, що дозволило б зловмисникові видати себе за законного користувача і отримати контроль. ВМС і ВПС США розробили технології, які можуть обдурити ворожі радарні системи помилковими і оманливе рухомими цілями.
The Guardian уже окремо повідомляла про те, як збройні сили Сполучених Штатів довго розробляли системи, які можуть дистанційно впливати на електроніку і змінювати націлювання у наявних у Ірану ракет. Ця ж технологія може бути використана для зміни або маскування транспондера на цивільному літаку таким чином, щоб посилати неправдиву інформацію.
"Сполучені Штати мають можливості кібер- і радіоелектронної боротьби як для придушення, так і для зміни сигналів, що відносяться до транспондерам авіалайнерів і до іранської ППО", - пише видання.
Мабуть, Ізраїль володіє такими ж можливостями. Джо Куїнн з Sott.net також відзначає цікаву історію з тими фотографіями і відео, які були опубліковані в "Нью-Йорк Таймс" і в інших ЗМІ та демонструють запуск іранської ракети, удар з літака і уламки (в тому числі ракет) після катастрофи. Вони з'явилися 9 січня в Instagram-акаунті "Rich Kids of Tehran". Куїнн запитує, як виявилося, що Rich Kids виявилися в "житловому комплексі з низьким доходом на околиці міста [недалеко від аеропорту] о 6 годині ранку 8 січня, коли камери вчасно сфотографували праву частину неба, щоб відобразити ракетний удар по українському пасажирському літаку ...? "
Зібрані разом, всі ці фактори говорять про навмисне і ретельно спланованому подію, де збиті літаки було тільки частиною, пише American Herald Tribune. Після обстрілу літака в Ірані сталися заворушення, що звинувачують уряд в некомпетентності. Люди на вулицях явно закликають до мети, до якої давно прагнули Сполучені Штати та Ізраїль, а саме до "зміни режиму".
"Так що про падіння рейсу 752 авіакомпанії" Міжнародні Авіалінії України "ще багато що належить розповісти", - вважає автор.