Схід

"Битва" за Золоте

9.10.2019 17:44 - За інф. Цензор

В підтримку мирної акції проти розведення військ в районі села Золоте Луганської області з Києва в ніч на 9 жовтня виїхала колона з ветеранами, активістами, представниками Національного корпусу, журналістами та волонтерами.

На першому ж блок-посту в селі Долина поліція з підвищеним інтересом і особливою увагою перевіряла у всіх документи, явно затягуючи час в пошуках причин, які затримали б колону. Хвилин через тридцять пропустили зі словами: "Ми отримали команду вас не пропускати в Золоте". Наступний блок-пост в Кремінній виявився більш підготовленим до зустрічі з колоною. Дві години перевіряли документи та особисті речі журналістів та волонтерів. Несподівано з'ясувалося, що один з представників Національного корпусу знаходиться в розшуку. Він був вкрай здивований цією новиною, тим більше, що кілька місяців тому перетинав цей же блок-пост і все було в порядку. Бійців Національного Корпусу затримали на блок-посту ще на годину. Ситуація загострилася, почалася штовханина, в якій один з поліцейських травмувався, інший дав попереджувальний постріл у повітря, пролунав наказ "До бою"... Дізнавшись про це, що відбувається на блок-посту, сюди негайно приїхав Андрій Білецький. "Яке завдання поліцейських на блок-посту? Максимально затримати людей, які їдуть на мирний мітинг. Вони якби і дісталися до Золотого, то набагато пізніше проведення акції. І тоді можна було заявити, що ніяких протестів не було. Неадекватна історія! Як новий губернатор бреше, що 95 відсотків людей за відведення військ, так і поліція робить все, щоб не допустити активістів і ветеранів до місця проведення мітингу. Але час ще є», - заявив Білецький.

За останніми повідомленнями Через блокпост у Кремінній у Луганській області пропустили ветеранів, волонтерів і добровольців, які їдуть у населений пункт Золоте, щоб перешкодити розведенню сил.