Застереження

Обережно: мряка непроглядна!

7.11.2018 15:23 - SVOBODA.FM

Туман (мряка) – це природне явище, що досить часто спостерігається восени. Особливо густий туман накопичується в низинах, де видимість стає менше 100 метрів.

Сьогодні, 7 листопада місто Чернігів оповив густий туман, видимість обмежується декількома десятками метрів.

В результаті цього різко знижується обзорність дороги, що може призвести до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

Шановні водії! Пам'ятайте!

Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька; під час руху в колоні збільшить дистанцію між автомашинами - не менше 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту; користуйтесь протитуманними фарами, якщо Ваш автомобіль не обладнаний ними, то ввімкніть підфарники, або ближнє світло фар; уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду; не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин; при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити Вашого авто.

Будьте уважні та обережні в дорозі!

Олексій МОРГУН, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської обл.

* * *