КАДРИ

Є вакансія: голова «Укрзалізниці»

9.08.2017 11:55 - За матер. "Україна молода" та "Громадське"

Голова «Укрзалізниці» Войцех Балчун написав заяву про свою відставку.

Виконувати обов’язки голови «Укрзалізниці» буде перший заступник голови Міністерства інфраструктури Євген Кравцов.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Сьогодні ми розглянемо заяву Войцеха Балчуна про звільнення, він прийняв це рішення абсолютно самостійно. Це його рішення, я це рішення поважаю, але хотів би відзначити, що за цей рік, хто б що не говорив, але на залізниці сталися в тому числі і позитивні зміни. Я хочу подякувати йому», – сказав він під час засідання Кабміну.

Новий голова УЗ буде обраний на конкурсі.

* * *

Останнім часом навколо персони поляка Войцеха Балчуна виникла низка скандалів.

Генпрокурор Юрій Луценко закликав прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не продовжувати контракт із очільником "Укрзалізниці", оскільки прокуратура і інші органи розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами "Укрзалізниці".

Також стало відомо, що під час керівництва Балчуна, УЗ програла майже усі суди комерційним структурам (з початку року відшкодування склали 22 млн грн).

Перед цим стало відомо, що контракт з Балчуном було формально продовжено до 9 червня 2019 року.

Ще один скандал виник навколо небажання Кабміну віддавати Укрзалізницю у підпорядкування Міністерству інфраструктури. Тим більше, що стосунки міністра інфраструктури Володимира Омеляна із Войцехом Балчуном неабияк погіршилися протягом останніх місяців.

Пан Омелян неодноразово закидав Балчуну непрофесійність (мовляв, польський рокер частіше їздить на гастролі, ніж займається державними справами) і навіть  корумпованість.

* * *

Раніше в Україні критикували призначення іноземного музиканта головою залізниці, жартома пропонуючи Польщі як керівника залізниці Павла Зіброва: