Добрі Справи

Маленька справа може стати початком великої перемоги

1.10.2014 12:36 - Альона КУГУК

В тяжкий для людини час вона стукає в усі двері. Часто буває так, що допомогу знаходиш там, де не очікуєш.

Коли чернігівка Людмила Кабенок на Магістратській, 13 відкрила двері приймальні народного депутата Валерія Дубіля, і змішалася в приміщенні з людьми у військовій формі, молодими мамами з малолітніми дітьми на руках, татусі яких перебувають на Сході, переселенцями, - завагалася. Адже, можливо, зараз її прохання виглядатиме недоречним. Але відомий благодійник Валерій Дубіль та його команда вирішили інакше.

Аня співає все своє життя, - розпочала Людмила, повідуючи про свою дев’ятирічну доньку. – В 3,5 року ми прийшли в музичну школу, і відтоді почалася її, можна сказати, співоча кар’єра. Наразі Аня тричі брала участь в Міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості, в минулому році їздила на «Слов’янський вінець» до Болгарії, не пропускає державних та міських співочих конкурсів. І жодного разу не повернулася додому без призового місця. Крім того, нещодавно Анна виступала в госпіталі для поранених військових у столиці.

Керівник Музичної школи №1 ім. Вільконського Галина Мар’євич покладає на Анну великі надії. Каже, що у неї справжній талант. Тому, як би не було важко – а це п’ять занять на тиждень, постійні виступи, концерти, святкові програми, - Аню не зупинити.

Але тяжка праця й шалений графік, у якому живе моя донька і ми разом із нею, не єдині перепони на творчому шляху. Конкурси місцевих масштабів проходять безкоштовно, але міжнародні фестивалі засновані на комерційній основі. І тут ще в 2012 році ми зіткнулися з такою проблемою, як брак коштів. Тоді нам запропонували зареєструватися в Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна», для участі в якому треба заплатити 350 гривень. Сума, на перший погляд, незначна, але враховуючи наш сімейний дохід, плюс витрати на костюми, вона обтяжлива. І тоді ми вперше звернулися до приймальні народного депутата Валерія Дубіля.

Для Ані спів – це життя. Іншого шляху в неї не має. І тому я без лукавства можу сказати, що саме Валерій Олександрович відкрив для неї цю дорогу. Адже такі конкурси є без перебільшення дуже важливими для професійного зростання. Команда Валерія Дубіля це зрозуміла, і донині допомагає нам, підтримує фінансово та морально. Директор благодійного фонду «Європа» Олена Гедіна постійно тримає руку на пульсі Аніної творчості.

Цей надважкий рік не став винятком. За підтримки благодійника на цьогорічному IV Міжнародному фестивалі-конкурсі «Яскрава країна-2014» Анна стала лауреатом І ступеню в номінації «Академічний вокал. Соло» в молодшій віковій категорії. Це ще одна наша перемога.

Людмила декілька разів зупиняла наш діалог, і наполегливо просила обов’язково подякувати Валерію Олександровичу за його підтримку. Адже хоче, щоби він знав: вони безмежно цінують його допомогу.

Насправді, Валерій Дубіль зі своїми однодумцями підтримує Анну та інших талановитих дітей за однієї досить простої причини. Бо такі досягнення є не особистими перемогами Анни Кабенок та її батьків – це досягнення всіх чернігівців, усього українського народу. Адже творчі, інтелектуальні, здорові діти – це майбутнє України. І, на перший погляд, маленька добра справа може стати початком великої перемоги.