Людей судять за метал

«Сталевого баригу» засудили і відпустили

12.06.2019 13:00 - За інф. "Правда тут. Ніжин"

Прокурор у суді довів провину мешканця одного із сіл Ніжинського району у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України.

Коротше кажучи, той скуповував металобрухт – чормет.

Було це так.

Слідчі Ніжинського відділу поліції припинено незаконну діяльність пункту прийому брухту чорних металів на території Ніжинського району.

Під час санкціонованого обшуку у чоловіка за місцем його мешкання виявлено та вилучено обладнання для прийому металобрухту та сам брухт – 580 кг.

У ході судового розгляду підтвердилося, що 50 річний мешканець одного із сіл Ніжинського району будучи фізичною особою та порушуючи Закон України «Про металобрухт», відповідно до якого операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їхніми приймальними пунктами, а збирання, заготівля, переробка та реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняється, у період з січня 2019 року здійснював прийом брухту чорних металів від населення за місцем свого проживання.

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та щиро покаявся у скоєному.

При призначенні покарання обвинуваченому суд врахував усі обставини справи, в тому числі і те, що обвинувачений жодного разу не притягувався до кримінальної відповідальності.

Відтак, вироком Ніжинського міськрайонного суду винуватця, за вчинення інкримінованого йому злочину, засуджено до 1 року обмеження волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Вирок ще не вступив в законну силу.