Церква і держава

«Давно готові»: екзархи обнадіяли Україну перед Синодом щодо Томосу

10.10.2018 12:55 - SVOBODA.FM

Українські церкви готові до об'єднання вже протягом 27 років, якщо не кількох століть.

Про це заявив екзарх Вселенського патріархату архієпископ Памфільскій і Західної єпархії Української православної церкви в США Данило після прибуття до Стамбула для виступу зі звітом на засіданні Синоду Константинопольського патріархату.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Буде все добре. З Божою допомогою. Думаю, так», – відповів він лаконічно на питання про перспективи сьогоднішнього засідання Синоду, на якому очікується заслуховування звітів екзархів Данила та Іларіона за результатами візиту в Україну.

Також священнослужитель розповів журналістам про свої враження від поїздки в Україну.

«Я був радий побачитися з представниками церковної та світської влади України. Враження від поїздки хороші», – сказав він.

На уточнювальне запитання, чи готовий народ до церковного об'єднання, екзарх зазначив, що «Україна готова розглядати питання церковного об'єднання протягом вже 27 років, а то й довше – віки».

Проігнорувавши провокаційне запитання російських телеканалів про можливе загострення ситуації в Україні після отримання Томосу, він благословив усіх журналістів і побажав усім гарного дня.

Нагадаємо: засідання Синоду (зборів вищих ієрархів) Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити Томос про автокефалію Української православної церкви, розпочалося 9 жовтня. Збори, на яких швидше за все, розглядатимуть українське питання, триватимуть до 11 жовтня.