Земля і гроші

Плату за 74 га збільшено «по повній програмі»

10.01.2018 11:00 - SVOBODA.FM

У Ніжинському районі було передано 74 га сільськогосподарських угідь вартістю понад 1 млн грн в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства. Однак зроблено це з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Встановлено, що при укладанні договору з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди, оскільки розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від вартості землі.

Як результат, до місцевого бюджету не надходили значні суми коштів у вигляді орендної плати.

Крім того, орендарем після отримання земельної ділянки в оренду фермерське господарство не створено, а ділянку передано в суборенду іншому суб’єкту господарювання. Таким чином, сільгосппідприємство набуло право оренди в обхід процедури земельних торгів, передбачених ст. 124 Земельного кодексу України.

На усунення виявлених порушень прокуратурою області ініційовано визнання укладеного договору оренди недійсним у судовому порядку.

У ході судового розгляду справи, враховуючи беззаперечність доказів наданих прокурором, відповідачем розірвано договір суборенди земельної ділянки. У подальшому між фізичною особою та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, 21.12.2017 укладено додаткову угоду за умовами якої збільшено розмір орендної плати до 130 тис грн на рік (12% від нормативної грошової оцінки) замість 9,3 тис грн, передбачених попередньою угодою.

Зважаючи на врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, ухвалою суду 05.01.2018 провадження у справі за позовом прокурора припинено.

Відтак, завдяки прокурорському втручанню припинено незаконне використання землі та забезпечено надходження до місцевого бюджету додаткових кошти від оренди земельної ділянки.