Зрада!

Завод купляв для танків старі двигуни під виглядом нових

14.07.2017 14:35 - SVOBODA.FM

Сьогодні 14 липня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали низку посадових осіб Збройних сил України та ДП «Львівський бронетанковий завод».

Їх підозрюють у дерибані (ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Також затримано засновника комерційної структури – ТОВ.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що була реалізована корупційна схема закупівлі запчастин та комплектуючих до бронетанкового озброєння і техніки. Таким чином у 2015 році вчинено розтрату бюджетних коштів на суму 28,5 млн. грн.

В схемі брали участь службові особи ЦБТУ ЗСУ Озброєння Збройних Сил України у змові зі службовими особами ДП «Львівський бронетанковий завод», засновником ТОВ та за участі фірм з ознаками фіктивності.

Суть схеми у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни з пробігом. До того ж ці старі, а інколи й неробочі, двигуни раніше вже були продані – у 2008-2009 роках їх реалізовували підприємствам на внутрішньому ринку, як надлишкове майно Міноборони.

Окрім того, випуск цієї моделі двигунів припинився ще з 1990-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо.

Наразі затримано п’ятьох осіб: начальника ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ (генерал-майора), начальника відділу ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ (полковника), директора та заступника директора ДП «Львівський бронетанковий завод», також засновника ТОВ, задіяного у схемі.

Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали наприкінці листопада 2016 року.